11 portugalských pláží, o kterých ví pouze místní

Proč je Portugalsko tak oblíbené? Kvůli cca 1000 km pláží, které se rozprostírají po celé délce jeho území. Pro zjištění, kde je jaká pláž stačí rychlé vyhledávání na Googlu nebo itinerář cestovní kanceláře. Ovšem najít odlehlou pláž už trvá mnohem déle a většinou je najdete pouze pokud jsou místní ochotni vám prozradit svá tajemství. Níže je seznam několika portugalských pláží, které nejsou známé všem turistům.

Fonte da Telha

Nastupte na trajekt z Cais do Sondré spolu s ostatními zájemci o koupání. V Cacilhas se však od nich odpojte a nastupte na autobus mířící do Costa da Caparica (jde o nejbližší pláž u trajektu). Pak se vyjdete o něco dále na Fonte da Telha. Zde o několik kilometrů dále od přeplněných pláží najdete krásnou pláž, kde je podstatně klidněji. Navíc můžete rovnou na místě zajít do útulného plážového baru, který je ideální pro občerstvení od pálícího slunce.

Fonte da Telha

Lokace: zde

Praia da Baleeira

Pár nejkrásnějších pláží Portugalska se nachází v blízkosti Sesimbra a Praia da Baleeira. Užijete si zde přirozenou krásu pláží, které jsou obklopeny strmými útesy a skalnatými břehy. Tyto místo nejsou úplně vhodná pro rodiny s dětmi, ale pokud vám nevadí trocha turistiky najdete zde poměrně panenská místa na koupání.

Praia da Baleeira

Lokace: zde

Praia da Franquia

Alentejo patří k jedněm z nejlépe udržovaným tajemstvím Portugalska, včetně jeho pobřeží. Praia da Fraquia je fantastické místo pro rodiny s dětmi, protože jsou jeho vody chráněny ústím řeky Mira. Příroda a klidná voda jsou ideální pro příznivce paddleboardingu, pro jízdu na kajaku nebo kanoistiku.

Praia da Franquia

Lokace: zde

Praia da Arrifana

Jižně od Alentejo v severozápadní části Algarve najdou turisté, kteří se nebojí objevovat nová místa pláž Praia da Arrifana, která je umístěna uprostřed přírodní vodní zóny. Nejen, že zde najdete krásnou pláž s velkými vlnami pro surfování ale také krásnou vesnici Alzejur a několik skvělých restaurací, kde podávají čerstvé ryby a tradiční portugalskou kuchyni.

Praia da Arrifana

Lokace: zde

Praia do Ancão

Jde o jednu z nejlepších pláží v centrální části potřebí Algarve, která se nachází v blízkosti hlavního města regionu Faro. Je obklopena písečnými dunami a borovými lesy a nachází se v části laguny Ria Formosa. Návštěvníci jistě ocení mnoho exkluzivních restaurací, kde je však třeba se připravit na vyšší ceny, než jsou na Algarve obvyklé.

Praia do Ancão

Lokace: zde

Praia da Salema

Také v Algarve se nachází Praia de Salema, kterou najdete mezi městy Sagres a Lagos v blízkosti vesnice Salema. Jedním z důvodů, proč místní obyvatelé milují tuto pláž, je to, že si zde mohou užít teplé vody Algarve aniž by byli obklopeni davy turistů. Do této vesnice nejezdí žádný vlak, takže se tam dostanete pouze autobusem nebo autem.

Praia da Salema

Lokace: zde

Praia de Moledo

I v severním Portugalsku najdete krásné pláže, jako je např. Praia de Moledo. Vzhledem k tomu, že je zde moře chladnější, jsou místní pláže navštěvovány méně než ty na jihu. Praia de Moledo je populární zejména mezi místními obyvateli z okolí města Viana do Castelo.

Praia de Moledo

Lokace: zde

Berlengasovy ostrovy

U pobřeží středního Portugalska leží malé souostroví s malou pláží. Pláž i okolí pak patří k nejkrásnějším v Portugalsku. Jednou z hlavních atrakcí je opevnění, které dříve sloužilo jako ochrana pobřeží před vpádem nepřátel a jako pozorovna. Užijete si zde koupání, šnorchlování i pozorování vodních ptáků.

Berlengasovy ostrovy

Lokace: zde

Praia Formosa

Seznam pláží by určitě nebyl úplný bez Azor. Praia Formosa je pláž v Santa Maria na nejstarším a nejteplejším ostrově souostroví, které je typické žluto-bílými písky. Jsou zde populární vodní sporty, pozorování delfínů a velryb a pláže jsou skvělé pro lenošení i plavání.

Praia Formosa

Lokace: zde

Ilha da Fuseta

U pobřeží Faro najdete několik menších ostrovů včetně Ilha da Fuseta, kam se dá dojet lodí. Pláže na ostrově jsou populární zejména mezi místními obyvateli, pro turisty zůstávají tajemstvím. Po většinu roku jsou v podstatě prázdné.

Ilha da Fuseta

Kde přesně leží zjistíte zde.

Praia de Galapinhos

V neposlední řadě je třeba zmínit pláž Praia de Galapinhos, která byla jmenována jednou z nejkrásnějších pláží v Evropě a zároveň zůstává jedním z klidnějších míst v zemi. Po celé pláží si můžete užít dechberoucí pozadí zajištěné horou Serra da Arrabida, která je oblíbeným turistickým bodem pro obyvatele Lisabonu. Bílý písek a čiré modrozelené vody činí z této pláže ráj na Pyrenejském poloostrově.

Praia de Galapinhos

Kde přesně leží zjistíte zde.

 

Zdroj: https://theculturetrip.com

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *