Běhání v Portugalsku

Poznávání zajímavých míst je ideální řešení, kteří rádi sportují a díky práci také hodně cestují. V tomto článku bychom se podívali na možnosti, které v oblasti běhu nabízí Lisabon. Vypravíme se na asi hodinový běh po všech tajemných Lisabonských místech. Každý z možných míst má svou vlastní historii a zvláštnosti.

Doporučujeme vyrazit buď v časných ranních hodinách mezi 7: 00 až 9:00 hodinami nebo pak až později po 19 hodině.

Kopcovitý Lisabon

Hilly-Rin-in-Portugal-3_crVěděli jste, že Lisabon je známý jako – Cidade das Sete Colinas /město sedmi kopců/. Legenda praví, že město bylo původně postaveno na 7 kopcích. I v současnosti se tak můžete proběhnout na každý z nich a kochat se výhledem na město. Začíná se od břehu řeky Cais do Sodré, kde je asi půl kilometrové stoupání. Proběhnete několik charakteristických historických čtvrtí. Dostanete se k výtahu Bica, přes úzké uličky Alfama až na hrad São Jorg. Pro tuto trasu doporučujeme trailovou běžeckou obuv, která je pro běhy do kopců ideální.

Zelený Lisabon

Green-Run-in-Portugal_crZačínáme od středu město od jednoho z nejdůležitějších kolotočů Praça Marques de Pomal, který se nachází na horní straně Avenida da Liberdade. Odtud poběžíme do plic Lisabonu, Monsanto lese Park. Poběžíme přes park Eduarda VII, přes velkou vlajku, a dále podle Corredor Verde(Zelený koridor) ve směru lesa. Je to skvělá běžecká trasa, neboť kombinuje běh městem a přírodou. Vyměníte chodníky, za některé kopce s nádherným výhledem na město. Jednou z velkých výhod tohoto lesa, je také skutečnost, že je pokrytý stromy, které vám při běhu poskytující stín a zapomenete, že jste vlastně v evropském hlavním městě!

Cascais u Lisabonu

Cascais-run-in-portugal-3_crPobřežní město Cascais leží pouhých 30 km od Lisabonu. Je to bývalá rybářská vesnice a je velmi oblíbenou dovolenkovou destinací pro lidi z Lisabonu. Dnes v tomto idylickém městečku žije vyšší společnost a ostatní sem jezdí na krásné pláže a vodní sporty.

Zaběhat si zde můžete právě podél nádherné pláže s krásnou promenádou, která vede celým městečkem, podél malých muzeí, zahrad a tichých ulic. Pokud se chcete proběhnout trochu více vyzkoušejte Praia do Guincho, které je 9 km na severozápad po pobřežní cestě.

Můjběh.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *