golf portugalsko

Golf v Portugalsku

Každý, kdo se chystá hrát golf v Portugalsku si to jistě bude pamatovat, a jsme si jisti, že se vrátí. Proč? Skvělá golfová hřiště v oslnivé scenérii, s mírným klima po celý rok a pohostinstvím a přátelskostí od kvalifikovaných profesionálů. V Portugalsku najdete více jak 80 golfových hřišť, která jsou v různé obtížnosti a s různým terénem.

Ovšem největší výzvou je odolat nádherným scenériím a západům slunce, které můžete pozorovat všude kolem golfového hřiště. Existují trávníky přímo u oceánu, obklopené útesy a bílými písečnými dunami, nebo další, která jsou orámována horami a jezery. Případně se můžete ocitnout na místě, kde budou nádherně vonět okolní květiny a byliny z okolních luk a hájů.

Mnohé byly navrženy slavnými architekty, jakou jsou Henry Cotton, Rocky Roquemore nebo Arnold Palmer, a ti všichni sdílejí svou přízeň ke kvalitě životního prostředí a tak jsou jejich návrhy harmonicky zakomponovány do krajiny.

Mezi zkušenými hráči je dobře známá oblast Algarve nebo Lisabonského pobřeží, které taky získali řadu mezinárodních ocenění. Hostili také některé z hlavních profesionálních turnajů, např. horská golfová hřiště na Madeiře. Ovšem golf si můžete zahrát také v přírodě Azorských ostrovů, nebo v Portu na severu, kde to vše začalo. Nejstarší golfové hřiště v kontinentální Evropě najdete právě v Espinho v Portugalsku.

Jak je vidět v Portugalsku je opravdu z čeho vybírat, proto se podíváme na některá nejlepší golfová hřiště z různých oblastí. Hodnocení proběhla včetně informací od návštěvníků a jejich spokojenosti.

Vybraná golfová hřiště Portugalska

ALAMOS GOLF

Alamos je sesterským hřištěm blízko ležícího Morgado Golf, které se nachází v Resortu Morgado do Reguengo, severně od Portimão a je jedním ze tří golfových hřišť skupiny NAU. Třetím z nich je Salgados Golf Course v Albufeira.
Golfové hřiště Alamos je charakteristické dvěma velkými jezery a krásným výhledem na hory Monchique, na vodní nádrže a vinice, do vnitřní oblasti Algarve.

golf portugalsko

Rozdíly s hřištěm Morgado Golf

Postavit vedle sebe obě golfová hřiště v krásné nedotčené zvlněné krajině byl dobrý nápad. Golfové hřiště Alamos Golf nabízí celou řadu nádherných jamek. Alamos je kratší než Morgado Golf a jeho nepravidelné fairwaye jsou užší a každá jamka je dobře vymezena místními stromy. Greeny jsou menší, ale pravidelnější. Bunkry jsou součástí tohoto Par 71 golfového hřiště, ovšem je to jen polovina počtu jaký má Morgado Golf. Ideální je tak vyzkoušet obě hřiště, která se navzájem doplňují.

Podrobnosti k Alamos Golf:
Architekt: Evropský Golf Design
Otevřeno od: 2006
Par: 71 – 18 jamek
Délka: 5683 m.
Restaurace – Bar – Golfový obchod
Adresa:
Alamos Golf Course
Morgado do Reguengo
8500-000 Portimao
Algarve, Portugal
Tel: +351 282 402 150
GPS coordinates:
Lat: 37º11´48.52´´N
Long: 8º 24´ 01.69´´ W

 

VALE DO LOBO ROYAL COURSE

Nadčasové místo

Vale do Lobo Golf Resort je domovem dvou výjimečných golfových výzev: The Royal a Oceánské golfové hřiště, na základě původních konceptů legendárního Sira Henry Cottona bylo hřiště do dnešní podoby upraveno renomovaným americkým architektem golfových hřišť, Rocky Roquemorem.

VALE DO LOBO ROYAL COURSE

Náročné mistrovské hřiště

Dvě golfová hřiště Vale do Lobo v Algarve, v Portugalsku, se vzájemně perfektně doplňují.The Royal charakteristický, zvlněnými fairwaye se nachází uprostřed borovic a nádherných jezer, která jsou obklopená divokými květinami, což vede nic netušícího golfistu k místu odporu – 16 jamce. 6175 metrů dlouhý Vale do Lobo Royal Golf Course je mistrovské odpaliště, a je mnohem těžší, než Ocean Course. To proto, že je zde více přerušovaného terénu, množství vody a písečné překážky a další záludná místa.

Dechberoucí výhled

Hřiště Vale do Lobo Royal Golf Course patří téměř celé ostrovní zeleni,  9. par3 a slavný 16., par 3 u útesu – představuje jeden z nejslavnějších golfových obrazů na světě, který se stal opravdovým symbolem golfu v Algarve. Pohledy z každého z odpališť z Vale do Lobo Royal Golf Course, v Algarve, jsou podél pobřeží směrem na západ. 

Luxusní zařízení

Řada špičkových klubových zařízení, ještě dále zvyšuje váš golfový zážitek: vynikající brasserie a restaurace, vzdělávací zařízení, včetně plně vybaveného fitness centra, to je Vale do Lobo.

Podrobnosti k Vale do Lobo:

Architekt: W. “Rocky” Roquemore
Par: 72/73 – 18 jamek
Otevřeno od: 1997
Max. handicap: -28 pro muže / -36 pro ženy

Driving Range – Putting green – Chipping and bunker practice area – Golf shop
Restaurant – Bar – Tennis – Swimming Pool – Beach
Adresa:
Vale do Lobo Royal Golf
Parque do Golfe Vale do Lobo
8135-864 Almancil
Algarve, Portugal
Tel: +351 289 353 464
GPS Coordinates:
N37º03´28´´
W8º03´50´´

 

Jestliže hledáte vhodné místo pro Vaši golfovou dovolenou v Portugalsku navštivte naší nabídku na www.ceskykompas.cz a již se nemusíte o nic starat!

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *