Jak se správně pojistit na cestu do Portugalska?

Pokud jste se rozhodli navštívit tuto nádhernou zemi, máte za sebou první krok k překrásné dovolené. Aby vám ji nic nezkazilo, myslete na pojištění. Poradíme, jak si nastavit klasické cestovní pojištění i s tím, jaké další druhy pojistek na výpravě oceníte.

Klasická pojistka a její nastavení

Rozhodně nesmíte vyrazit jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. S ní máte nárok pouze na základní lékařské ošetření v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Jak moc velký problém to je? Vše vysvětluje tento článek. Výhodná pojistka není drahá! Musíte si umět vybrat. Je důležité, aby cestovní pojištění do Portugalska mělo vyšší pojistné limity – ideálně 5 000 000 Kč. I v této zemi se za péči lékařů musí draze platit.

do-portugalska-cz_online_ergo_cz_01

Důležité je, aby pojistka pokrývala všechny aktivity, kterým se budete věnovat. Prohlédněte si proto seznam rizikových sportů a případně se připojistěte. Vždy je třeba pokrýt všechny dny, které budete trávit mimo ČR. Jaká bude cena pojištění do Portugalska? Pokud si jej sjednáte u Ergo pojišťovny, dostanete se na „krásných“ 20 Kč na den. Levněji to snad už ani nejde.

Co ještě si „přibalit“?

Pokud si koupíte zájezd, je dobré si koupit pojištění storna. Před odjezdem se může stát cokoliv, i to, že na cestu nebudete moci odjet. V takovém případě vás pojistka bude krýt a dostanete část peněz zpět. Je určitě výhodou, pokud si koupíte ještě pojištění odpovědnosti (pro případ, že někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku) a zavazadel (kryje vás v případě jejich zničení, poničení i ztráty). Hodí se i úrazová pojistka. Všechny tři koupíte u Ergo za pouhých 10 Kč na den.

do-portugalska-cz_online_ergo_cz_02

Praktická rada na závěr: Pokud se dostanete na cestě do problémů, snažte se zachovat chladnou hlavu. Co nejdříve kontaktujte pojišťovnu přes asistenční službu a řiďte se jejími pokyny. Pro jistotu si přečtěte ještě odpovědi na dotazy k pojištění do Portugalska, vše je zde podrobně popsáno.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *