coimbra
7.2.2015
Kategorie: Současnost, Zajímavosti

Zajímavá místa Portugalska

Portugalsko patří k jedné z nejnavštěvovanějších zemí v Evropě díky své idylické atmosféře, cenové dostupnosti a svému moři. V Portugalsku se můžete setkat se zelenými horami a vinicemi na severu středověkými vesnicemi ve středu území a samozřejmě s krásnými plážemi Algarve. K Portugalsku patří také souostroví Azory a Madeira, které leží v Atlantském oceánu.

Coimbra

coimbra

Malé půvabné městečko ležící na řece Mondego ve střední části Portugalska, Coimbra je domovem nádherných historických památek, krásných zahrad, hudby a živé kultury, která je soustředěna kolem jedné z nejstarších evropských univerzit.

Azory

azory

Souostroví Azory se skládá z 9 sopečných ostrovů v Atlantickém ocenánu, které se nacházejí asi 1500 km západně od Lisabonu. Je světově proslulé pozorováním velryb, horkými minerálními prameny a malebnými přímořskými městy, které dávají každému ostrovu jedinečný ráz. Ostrov São Miguel je největším ostrovem Azor. Je známý pod názvem “Zelený ostrov“, zatímco ostrov Pico je domovem nejvyšší hory v Portugalsku.

Aveiro

aveiro

U pobřeží Atlantského oceánu leží město Aveiro, často také nazýváno “Benátky Portugalska“, kvůli svému malebnému prostředí, malebným kanálům které jsou překlenuty okouzlujícími mosty. V kanálech pluje pestrá směs barevných gondol a rychlých člunů. Historické památky, nádherné pláže a chutné pokrmy dělají z Aveira populární turistickou destinaci.

Evora

evora

Evora je malým městečkem v provincii Alentejo v oblasti jižního Portugalska, které však skrývá obrovský turistický potenciál. Historie tohoto městečka sahá více jak 2000 let nazpět do doby kdy bylo Evora vzkvétajícím městem pod římskou nadvládou. Dnes je Evora hlavním městem regionu Alentejo s krásně zachovalým starým městem, které skrývá více než 4000 historických staveb, včetně starých římských zdí a chrámů.

Porto

porto

Je světově proslulé svou výrobou jemného portského vína. Rušné město Porto se rozkládá na kopci s výhledem na řeku Douro v severní části Portugalska. V centru města Porta je okouzlující pěší zóna – Ribeira, místo se zajímavou atmosférou, které hučí živou hudbou z kaváren, restaurací a od pouličních prodavačů. Dominantou tohoto turistického místa je kovový dvojpodlažní most Ponte Dom Luis, který spojuje město s Porto Vila Nova de Gaia známé svými sklepy s portským vínem.

Madeira

madeira

Pod sportovní přezdívkou “plovoucí zahrada Atlantiku” se skrývá úrodná oáza v Atlantském oceánu – Madeira, ležící mezi Portugalskem a severní Afrikou. Je populární pro svou svěží zelenou krajinu, krásné zahrady a své víno. Hlavním a největším městem Maideiry je Funchal, domov historických kostelů, hradů, turistických středisek a restaurací. Je lemováno krásnou přímořskou promenádou odkud je nádherný výhled na okolní oceán.

Sintra

sintra

Sintra je uhnízděna v podhůří pohoří Sintra na Lisabonském pobřeží. Pouze jeden den cesty od hlavního portugalského města, Sintra představuje velkolepé zelené kopce, poseté nádhernými vilami, královskými hrady a zámky. Jedním z nich je slavný palác Pena, který připomíná fantastické hrady v německém Neuschwansteinu.

Obidos

obidos

Nachází se na kopci v centrálním regionu západního Portugalska. Město Obidos je obklopeno starou opevněnou zdí. Kromě opevněné zdi, nádherného středověkého hradu tvoří hlavní turistickou atrakci historické centrum města. Labyrint úzkých, dlážděných uliček vede návštěvníky města po rušných náměstích, příjemných kavárnách mezi obchody s kuriozitami až k svátečně nabíleným domům s květinovou výzdobou.

Algarve

algarve

Slunečné středomořské klima, nádherné pláže, malebná městečka, historické památky, báječná kuchyně a cenová dostupnost to jsou hlavní důvody, které doporučují Algarve jako jedno z nejlepších míst k návštěvě v Portugalsku. Nachází se v nejjižnější oblasti země, nabízí pastvu pro oči od klidných olivových hájů, tradičních nabílených vesnic až po větrné pobřeží s jeho dramatickými útesy, které jsou posety turistickými letovisky.

Lisabon

lisabon

Rozkládá se na březích řeky Tajo v blízkosti Atlantského oceánu. Lisabon je portugalským hlavním městem a největším městem země s jeho sedmi strmými kopci, mezi nimiž fouká teplý vzduch. Je tvořen spletitými uličkami, malebnými obchůdky, gotickými katedrálami, impozantními mosty a barevnými čtvrtěmi, kde zní místní druh hudby.

V případě, že vás některé ze zajímavých míst Portugalska zaujalo, zkuste naši nabídku vybraných zájezdů do Portugalska.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *